استقبال رسانه‌های چینی از همکاری موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با شرکت های چینی

فرستادن به ایمیل چاپ

استقبال رسانه‌های چینی از همکاری موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با شرکت های چینی

تبدیل منطقه آزاد قشم به هاب (قطب) منطقه و قطب دریایی خلیج فارس در بخش ذخیره‌سازی نفت و فرآورده های نفتی که قرار است با همکاری یک شرکت ماشین سازی اراک از شرکت های زیر مجموعه موسسه و شرکت های چینی عملیاتی شود، مورد توجه و استقبال گرم رسانه های گروهی چین قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، رسانه های کشور چین در گزارش های خود اجرای این طرح اقتصادی را در نوع خود مهم، بی سابقه و آن را نشانه ای از تحکیم روابط اقتصادی دو کشور توصیف کرده اند.

گزارش های منتشر شده تصریح کرده اند که این موضوع نشان دهنده آن است که ایران و چین بعد از برجام نیز قصد توسعه و گسترش همکاری های خود را دارند.

روزنامه «مردم» ارگان اصلی حزب حاکم چین نوشته است که چین و ایران توافقنامه ای را برای ساخت یک پایانه مشترک نفتی امضا کرده اند که در نوع خود قابل توجه است.


 

ادامه مطلب...

سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در مریوان به رونق اقتصادی و اشتغالزایی می انجامد

فرستادن به ایمیل چاپ

سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در مریوان به رونق اقتصادی و اشتغالزایی می انجامد

فرماندار مریوان با اشاره به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در خصوص سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان در احداث پالایشگاه نفت در مریوان گفت: موضع گیری بعضی از نمایندگان مجلس باعث فرار سرمایه گذار در استان می شود.

محمد فلاحی روز دوشنبه در گفت و با خبرگزاری ایرنا افزود: یکی از مشکلات اصلی استان از جمله مریوان در طول چند سال گذشته، نبود اشتغال پایدار برای مردم و جوانان تحصیل کرده و حضور کم رنگ سرمایه گذاران در صنایع و حوزه های مختلف بوده است.

وی یادآوری این موضوع که متاسفانه گاها بعضی از نمایندگان مجلس در استان با پاک کردن صورت مساله و نادیده گرفتن اقدامات دولت یازدهم در خصوص باز شدن دروازه های مهم سرمایه گذاری جهانی به کشور افزود: جذب سرمایه گذار در استان و مریوان می تواند گشایش زیادی در بیکاری و اشتغال جوانان داشته باشد.

 

ادامه مطلب...

حمایت موسسه از ساخت ترمینال نفتی ٣٠ میلیون بشکه ای در جنوب کشور

فرستادن به ایمیل چاپ

حمایت موسسه از ساخت ترمینال نفتی ٣٠ میلیون بشکه ای در جنوب کشور

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، انتقال دانش فنی روز دنیا به داخل کشور را امری ضروری خواند و گفت: قرارداد ایجاد ترمینال نفتی در منطقه آزاد قشم با همکاری شرکت های چینی می تواند علاوه بر سودآوری برای فرهنگیان عضو موسسه و کشور، دانش فنی را نیز برای ما به ارمغان آورد.

دکتر شهاب الدین غندالی در چین و در حاشیه انعقاد قرارداد شرکت ماشین سازی اراک با یک شرکت چینی برای ایجاد ترمینال نفتی در منطقه آزاد قشم با بیان اینکه موضوع این قرار داد، ساخت مخازن فرآورده های نفتی با قطر ١٤٠ متر است، افزود: در فاز نخست ١٠ میلیون بشکه نفت و فرآورده های نفتی و در فازهای بعدی تا ٣٠ میلیون بشکه ذخیره سازی خواهد شد.

وی به نقش مهم این اقدام در گرفتن گوی سبقت از رقبای ایران در منطقه اشاره کرد و افزود: رقبای ما در کشورهای حوزه خلیج فارس، با ساخت مخازن بزرگ تلاش می کنند در اقتصاد این منطقه سهم بیشتری داشته باشند .

مدیرعامل موسسه افزود: ایجاد ترمینال نفتی در منطقه آزاد قشم، گام موثر و مهمی برای پیشگام شدن ایران در اقتصاد خلیج فارس خواهد بود.

 

ادامه مطلب...

پرداخت مستقیم: جلوگیری از هدر رفت منابع

فرستادن به ایمیل چاپ

پرداخت مستقیم: جلوگیری از هدر رفت منابع

مديرکل امور مالي صندوق بازنشستگي کشوري، ويژگي‌هاي مهم پرداخت مستقيم حقوق بازنشستگان اين صندوق را تشريح کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، حسين بخشي زاده، با اشاره به ويژگي هاي اجراي طرح پرداخت مستقيم حقوق بازنشستگان کشوري گفت: اين کار دو مزيت مهم دارد. اول اينکه در پرداخت نيمه مستقيم که از گذشته اجرا مي شود، پول از خزانه کشور به صندوق بازنشستگي کشوري واريز شده و صندوق نيز اين پول را در اختيار دستگاه اجرايي مي گذاشت. دستگاه اجرايي نيز اختيار داشت تا بين سه تا چهار روز در استان هاي مختلف، حقوق را با تأخير پرداخت کند که با اجراي اين طرح، پول مستقيما از خزانه به صندوق پرداخت و توسط صندوق به حساب بازنشستگان عزيز واريز مي شود.

 

 

ادامه مطلب...

اعضای هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان کشوری انتخاب شدند

فرستادن به ایمیل چاپ

اعضای هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان کشوری انتخاب شدند

ایلنا: در جریان انتخابات روز گذشته مجمع عالی موقت بازنشستگان کشوری ، اعضای هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان انتخاب شدند. به گزارش ایلنا، روز پیش انتخابات هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان کشوری به عنوان فراگیرترین نهاد مدنی بازنشستگان کشوری با حضور 130 نفر از نمایندگان کانون های استانی ونمایندگانی از وزارت کشور در تهران برگزار و نتایج رای گیری  مشخص شد.
براساس این نتایج، از میان 31 نفر از نامزدانی که پیشتر اعلام آمادگی کرده بودند به ترتیب آرا  از میان 116 رای ماخوذه آقایان امیر پویان فر از اصفهان، سیروس شاه حسینی از تهران، حسین پورمختار از تهران، ابراهیم بصیرنیا از کرمان، سید محمد سیدی از مازندران، علی فیضی از تهران، احمد شهسواری از یزد، ام البنین خیراندیش از آذربایجان شرقی، بهمن مختاری از فارس، ابوالحسن ضرغامی از زنجان و عبدالرحیم قاسمی مفرد از خوزستان به عنوان ۱۱ عضو هیات موسس مجمع عالی موقت بازنشستگان انتخاب شدند.

 

ادامه مطلب...

با هدف توسعه صنایع پتروشیمی؛ ایران-آلمان تفاهم نامه ۲میلیارد یورویی امضاکردند

فرستادن به ایمیل چاپ

با هدف توسعه صنایع پتروشیمی؛ ایران-آلمان تفاهم نامه ۲میلیارد یورویی امضاکردند

صنايع پتروشيمي ايران و شرکت «اي. دي. کي. ال» آلمان تفاهم نامه‌اي به ارزش ۲ ميليارد يورو امضا کردند و پيش بيني مي‌شود حجم اين تفاهم تا سقف ۱۰ ميليارد يورو هم افزايش يابد.

به گزارش خبرنگار مهر، تفاهم نامه همکاري ميان پتروشيمي مسجد سليمان با شرکت ADKL آلمان به ارزش ۲ ميليارد يورو امضا شد و اين رقم تا سقف ۱۰ ميليارد يورو قابل افزايش خواهد بود.

اين موافقت‌نامه با هدف گسترش همکاري در زمينه‌هاي تامين مالي، انتقال تکنولوژي و فنآوري و اجراي قراردادهاي EPCF امضا شده است.

«برند لنزن» مديرعامل شرکت «اي. دي. کي. ال» آلمان در حاشيه امضاي اين تفاهم نامه همکاري در جمع خبرنگاران با اشاره به حجم سرمايه گذاري انجام گرفته با پتروشيمي مسجد سليمان، گفت: رقم کل سرمايه گذاري حدود ۱۰ ميليارد يورو است که در فاز نخست آن سرمايه گذاري ۲ ميليارد يورويي انجام خواهد شد.

 

 

ادامه مطلب...

رفع چالش رقابت پذیری با خطوط کشتیرانی با حذف مالیات بر ارزش افزوده

فرستادن به ایمیل چاپ

رفع چالش رقابت پذیری با خطوط کشتیرانی با حذف مالیات بر ارزش افزوده

وزير صنعت، معدن و تجارت در ديدار با مديرعامل و مديران ارشد شرکت کشتيراني جمهوري اسلامي ايران از خدمات اين شرکت قدرداني کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل صندوق بازنشستگي کشوري به نقل از مانا، مهندس محمد‌رضا نعمت زاده در اين ديدار که در ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، از خدمات کشتيراني جمهوري اسلامي به نيکي ياد کرد و در گفتگو با مديران اين شرکت در جهت رفع مشکلات و معضلات اين شرکت توسط وزارتخانه متبوعش قول همکاري مساعد داد .

وزير صنايع با برشمردن فرصت هاي مهم پيش روي صنعت حمل و نقل دريايي بر حمايت هرچه بيشتر دولت از ناوگان ملي تاکيد کرد و افزود: تلاش مي کنيم در دولت حمايت خوبي از اين شرکت صورت گيرد و با رفع مشکل ۹ درصد ماليات بر ارزش افزوده به کالاهاي حمل شونده توسط اين ناوگان چالش رقابت پذيري با خطوط بين المللي را حل کنيم.

 

ادامه مطلب...

دیدار مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی با سفیر ایران در دانمارک

فرستادن به ایمیل چاپ

دیدار مدیرعامل هلدینگ صنایع غذایی با سفیر ایران در دانمارک

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل صندوق بازنشستگي کشوري به نقل از روابط عمومي صنايع شير ايران، مرتضي مراديان سفير ايران در دانمارک با علي رومي مديرعامل هلدينگ صنايع غذايي، دارويي و کشاورزي صندوق بازنشستگي کشوري ديدار کرد.

در اين ديدار که در محل هلدينگ صنايع غذايي، دارويي و کشاورزي برگزار شد، مذاکراتي پيرامون تعامل با شرکت‌هاي دانمارکي جهت انتقال دانش و تکنولوژي براي توليد محصولات مزيت‌دار در داخل کشور به منظور توسعه صادرات انجام گرفت و مقرر شد با همکاري و مساعدت ايشان زمينه ارتباط و تعامل نزديکتر با اين شرکت ها و انعقاد قراردادهاي موثر جهت توسعه توليد در داخل کشور و انتقال تکنولوژي ايجاد شود.

در پايان اين ديدار علي رومي با اشاره به تشکيل اتاق بازرگاني ايران و دانمارک که به همت سفير اين کشور صورت گرفت، گفت: اميدواريم که اين رويداد کمک موثري در جهت تسهيل تعامل اقتصادي با کشور دانمارک باشد.

 


صفحه 7 از 94