عده ای برای تخریب صندوق هزینه می کنند/ پاشنه آشیل موسسه، مطالبات معوق بانک سرمایه است

فرستادن به ایمیل چاپ

مدیرعامل موسسه در جمع معاونان مالی وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان استانی موسسه :

عده ای برای تخریب صندوق هزینه می کنند/ پاشنه آشیل موسسه، مطالبات معوق بانک سرمایه است

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به عملکرد مثبت مدیران این مجموعه در سه سال اخیر گفت: در زمینه شفاف سازی و اطلاع رسانی خوب عمل کرده ایم اما پاشنه آشیل موسسه بانک سرمایه و مطالبات معوق آن است.

دکتر غندالی روز چهارشنبه ١٧ شهریور ١٣٩٥ در جمع معاونان مالی آموزش و پرورش و نمایندگان استانی موسسه در سالن همایش های صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: عده ای برای تخریب موسسه هزینه می کنند اما من تا هر کجا لازم باشد برای دفاع از منافع اعضای موسسه می ایستم.

 

 

ادامه مطلب...

ارتباط دو سویه اقتصاد کلان و صندوق های بازنشستگی

فرستادن به ایمیل چاپ

ارتباط دو سویه اقتصاد کلان و صندوق های بازنشستگی

تاثير اقتصاد کلان بر صندوق هاي بازنشستگي در قالب يک ارتباط دو سويه است و هر دو بر يکديگر اثرگذار هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، حسين عبده تبريزي، صاحب نظر اقتصادي و مشاور وزير راه و شهرسازي در نشست «اقتصاد کلان و تاثير آن بر صندوق هاي بازنشستگي» اين اثر را دو سويه توصيف کرد و افزود: تاثير اقتصاد کلان بر صندوق هاي بازنشستگي قابل انکار نيست اما اين صندوق ها اکنون به مرحله اي رسيده اند که اقتصاد ملي را رهبري مي کنند بنابراين، بين اين دو، رابطه اي دو سويه برقرار است.

وي با تشريح اثرگذاري فاکتورهاي اقتصاد کلان بر صندوق هاي بازنشستگي و به عکس، اظهار داشت: کاهش نرخ بهره، به معني کاهش بازده همه دارايي ها و سرمايه گذاري هاي صندوق هاي بازنشستگي است و اين شرايط وقتي با افزايش اميد به زندگي ترکيب مي شود، شرايط بدي براي صندوق ها ايجاد مي کند.

 

 

ادامه مطلب...

به این تهاجم ناجوانمردانه خاتمه دهید

فرستادن به ایمیل چاپ

به این تهاجم ناجوانمردانه خاتمه دهید

خبرگزاری فارس از کلاهی که بر سر فرهنگیان رفته گزارش می دهد و مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی بابت پروژه کلاهبرداری از فرهنگیان هشدار می دهد.

هر چه به پایان دوره قانونی دولت اول تدبیر و امید نزدیک می شویم به طور طبیعی فشارهای سیاسی و انتقادهای تند و تیز رقبا بیشتر و بیشتر می شود . اگر چه این در میدان رقابت سیاسی جناح ها و گروهها امری طبیعی است لذا با توجه به فرموده مقام معظم رهبری که، اقتصاد اولویت اول کشور است . پس سینه چاکان و دلسوزان ظاهری و باطنی حق و حقوق فرهنگیان از هر دو جریان سیاسی، به خاطر رضای خداوند متعال و تعالی آینده کشور و فرزندان این مرز و بوم، اقتصاد جامعه ی شریف معلمان را فدای پیروزی های کوتاه مدت سیاسی خود ننماییم.

باری. سخن بسیار است و فضا مملو از گفته های صحیح و ناصحیح. باران تحلیل ها و اخبارهای واقعی و ساختگی، حق و ناحق چنان در هم آمیخته است که حتی جامعه شریف ترین و عزیزترین و محق ترین افراد کشور که همانا معلمان می باشند را نیز هدف تازیانه های ناجوانمردانه و غیر اسلامی خود قرارداده است.

برادران و خواهران عزیز؛ خبرنگاران ، تحلیل گران و سیاست ورزان محترم

اموال و دارایی صندوق ذخیره فرهنگیان را که نشانه رفته اند متعلق به معلمان سابق شما و معلمین فعلی فرزندان شماست. خطاب به آنان باید گفت کار از نقد منصفانه و حتی غیر منصفانه گذشته است. روزانه و لحظه به لحظه بخشی از این اموال را در مرداب سیاسی دفن نفرمایند. اگر لااقل آزاده هستند این گزارش را مطالعه نموده و به دور از هیاهوی سیاسی و رسانه ای رفع ابهامات خود را از مدیران کشور مطالبه نمایند.

 

 

ادامه مطلب...

کسی حق ندارد منافع فرهنگیان را وجه المصالحه اغراض خود قرار دهد

فرستادن به ایمیل چاپ

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در گردهمایی نمایندگان استانی :

کسی حق ندارد منافع فرهنگیان را وجه المصالحه اغراض خود قرار دهد

شهاب الدین غندالی در گردهمایی نمایندگان استانی موسسه با اشاره به فعالیت اثربخش مدیران این مجموعه طی سه سال گذشته گفت: تلاش ما این بوده که به تعهداتی که در ابتدای کار به فرهنگیان عضو موسسه دادیم، عمل کنیم و امروز با سربلندی اعلام می کنم که در این زمنیه موفق بوده ایم.

مدیرعامل موسسه روز سه شنبه ١٦ شهریور ١٣٩٥ در جمع نمایندگان استانی موسسه در باشگاه فرهنگیان تهران تصریح کرد: سودآوری، ایجاد ارزش افزوده، شفافیت و اطلاع رسانی و در نهایت ارائه خدمات مناسب حین خدمت به فرهنگیان از جمله اهدافی بود که من به خاطر آن وارد صندوق ذخیره فرهنگیان شدم و با توجه به عملکرد سه سال گذشته اعلام می کنم در بسیاری از حوزه ها موفقیت های چشمگیری داشته ایم.

دکتر غندالی افزود: وضعیت اقتصادی و سرمایه گذاری حال حاضر موسسه خودش گویای نتایج عملکرد و فعالیت ماست. امروز صندوق ذخیره فرهنگیان در رسانه های داخلی و خارجی به عنوان یک بنگاه اقتصادی که ایفای نقش می کند مطرح شده است.

 

 

ادامه مطلب...

امضای تفاهم نامه انحصاری ماشین سازی اراک با یک شرکت چینی

فرستادن به ایمیل چاپ


با حضور مدیر عامل مؤسسه و هیات اقتصادی چینی صورت گرفت :

امضای تفاهم نامه انحصاری ماشین سازی اراک با یک شرکت چینی

در حضور مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان تفاهم نامه انحصاری حضور مشترک در کلیه پروژه های داخل ایران و کشور های منطقه با شرکت جین گنگ، بزرگترین شرکت سازنده سازه های فلزی در چین با شرکت ماشین سازی اراک امضاء شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه، دکتر شهاب الدین غندالی در این نشست که روز دوشنبه ١٥ شهریور ماه ٩٥ در سالن جلسات موسسه برگزار شد اظهار داشت: امضای تفاهم نامه انحصاری همکاری شرکت ماشین سازی اراک و شرکت جین گنگ برای توسعه فعالیت های موسسه در راستای سودآوری بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: قرارداد ساخت مخازن نفتی و تفاهم نامه همکاری انحصاری بین این دو شرکت، مورد استقبال محافل اقتصادی ایران قرار گرفته و مسئولان جمهوری اسلامی ایران از این پروژه به عنوان پروژه ملی استقبال و حمایت می کنند.

 

 

ادامه مطلب...

- تشریح ۷ چالش عمده صندوق بازنشستگی کشوری

فرستادن به ایمیل چاپ

- تشریح ۷ چالش عمده صندوق بازنشستگی کشوری

اتخاذ ۲۸ تصميم بدون در نظر گرفتن بار مالي آن در نهاد دولت و مجلس، شوک نرخ ارز و نوسان قيمت نفت، افزايش تورم لجام گسيخته در دولت هاي نهم و دهم، افزايش اميد به زندگي، تغييرات جمعيتي، افزايش بازنشستگان نسبت به شاغلين و عدم سرمايه گذاري پولي و مالي در دوره جواني صندوق، هفت چالش عمده صندوق بازنشستگي کشوري است.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، محمود شهشهاني پور معاون سرمايه گذاري و امور اقتصادي صندوق بازنشستگي کشوري در نشست «اقتصاد کلان و تاثير آن بر صندوق هاي بازنشستگي» با اشاره به هفت چالش عمده اي که صندوق بازنشستگي کشوري با آن مواجه است، گفت: صندوق بازنشستگي کشوري به عنوان يک صندوق بسته، امروز با مشکلاتي مواجه است که بخش عمده آن حاصل ۲۸ تصميمي است که در گذشته توسط مجلس و دولت، بر اين صندوق تحميل شده است.

 

 

ادامه مطلب...

مرتضی حاجی عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان : در صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاسی رخ نداده است

فرستادن به ایمیل چاپ

مرتضی حاجی عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان :

در صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاسی رخ نداده است

مرتضی حاجی عضو هیات امنای صندوق ذخیره فرهنگیان ضمن تکذیب هرگونه شایعه در مورد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان، گفت: بحث اصلی مربوط به بدهکاران بانک سرمایه است که عمده این پول ها دست ٥ نفر و معادل ٣٢٨٥ میلیارد تومان است که آنهم از سال ٨٧ و در دولت قبل به صورت تسهیلات بدون وثیقه مکفی به افرادی پرداخت شده است.

به گفته وی با توجه به سهم ٤٥ درصدی صندوق ذخیره فرهنگیان در بانک سرمایه در بدترین حالت سهم صندوق از معوقات بانک سرمایه کمتر از١٥٠٠ میلیارد تومان است که البته همین میزان نیز باید وصول شود.

حاجی معتقد است عملکرد صندوق و مدیرعامل آن در سه سال گذشته در حوزه های سودآوری، ایجاد ارزش افزوده و افزایش خدمات به فرهنگیان عضو قابل قبول و مثبت است.

مطرح کردن اختلاس ٨٠٠٠ میلیاردی با انگیزه های سیاسی است

 

ادامه مطلب...

نهایی شدن قرارداد ساخت مخازن نفتی با همکاری ماشین سازی اراک و شرکت های چینی

فرستادن به ایمیل چاپ

نهایی شدن قرارداد ساخت مخازن نفتی با همکاری ماشین سازی اراک و شرکت های چینی

با حضور معاون مالی، اداری و سرمایه گذاری موسسه و همچنین مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در نشستی با هیات اقتصادی چینی، قرارداد ساخت مخازن نفتی با همکاری مشترک ماشین سازی اراک و شرکت فلزساز چینی را نهایی کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه، محمد تقی زاده معاون مالی، اداری و سرمایه گذاری موسسه در این نشست با اشاره به حمایت طرف های چینی در دوران تحریم گفت: امیدوارم که قرارداد همکاری ماشین سازی اراک با شرکت چینی سرآغاز فصل تازه ای از همکاری های دو کشور و به ویژه مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های چینی باشد.

تقی زاده افزود: هیات اقتصادی چینی در سفر خود و در جریان بازدید از شرکت ماشین سازی اراک و سایت ایجاد مخازن نفتی در جزیره قشم و همچنین موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بخشی از قابلیت ها و توانمندی های صندوق آشنا شدند.

 

 

ادامه مطلب...

صفحه 2 از 94