سایت پایش3

فرستادن به ایمیل چاپ

برای این منظور و با توجه به توسعه فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی صندوق بازنشستگی کشوری در راستای مسئولیت های اجتماعی خود مبادرت به طراحی و پیاده سازی پورتال پایش با ادرس(www.payesh8523.ir) نموده است .

پایش مخفف کلمه های پاکی ،ایمان،یاری و شادی،عنوان بستر الکترونیکی جامعی است که با هدف تعمیم و فراهم آوردن فرصتی برای مشارکت گسترده و تعاملات چند سویه بازنشستگان سراسر کشور و استفاده از تجارب ارزشمند و خرد جمعی آنان با موضوعات مختلفی همچون اشتغال تا بازنشستگی، سلامت ، سفر، خانواده، البوم عکس و فیلم های مرتبط ودهها موضوع و مطلب آموزشی ,

علمی و تحقیقاتی و مطالبی که جنبه تفننی و سرگرمی دارد طراحی شده است.

پرسشنامه طلایی در این پورتال خود آزمونی است که هم بازنشستگان و هم افرادی که در استانه بازنشستگی قرار دارند را مورد آزمون قرار می دهد وهمانطور که اشاره گردید فرصت ها و تهدیدات در پیش روی پاسخ دهنده گان را تا حدودی اشکار می سازد.

بانک اطلاعات تخصصی و مهارتی که برای بازنشستگان در این پورتال پیش بینی شده فرصت مناسبی است تا تجارب ارزشمند عزیزان بازنشسته به متقاضیان و بنگاه های کسب و کار معرفی گردد.

پورتال پایش همچنین فرصتی فراهم آورده تا آثار علمی ، هنری و تحقیقاتی بازنشستگان نخبه با دسته بندی موضوعی به نام خودفرهیختگان در معرض مشاهده بازدید کنندگان پورتال قرار گیرد.

حسین نوابخش

سایت پایش2

فرستادن به ایمیل چاپ

هرچه باشد بازنشستگی امری اجتناب ناپذیر است و در نتیجه اثرات و عوارض آن به خصوص اثرات استرس زای آن نیز حتمی است. مشاوره قبل از بازنشستگی ، بازنشستگی گام به گام یا تدریجی که در بعضی از کشورهااجرا می شود از جمله راهکارهای مقابله با استرس در هنگام و به خصوص پس از بازنشستگی می باشد.

شرکت در کارهای خیر و داوطلبانه ، راهنمائی برای کارآفرینی و راه اندازی بنگاه های کسب و کار، مشاوره برای پروژه ها، تشکیل انجمنهای علمی، تشکیل تیمهای ورزشی ، سفرهای دسته جمعی، گردهمایی خانواده گی ،شرکت در فعالیتهای اجتماعی- فرهنگی، شرکت در کلاسهای هنری و فراهم نمودن امکاناتی برای درج مطالب و نگارش علمی، ثبت تجارب و خاطرات بازنشستگان جهت انتقال به جوانان، آگاهی ازرژیم های غذایی مناسب ، کنترل وضعیت جسمی-روانی از طریق اطلاعات و مشاوره های پزشکی، روان شناختی و رعایت موارد ایمنی در خانه و بیرون از خانه. از جمله موارد مهمی است که موجب کاهش استرس و افزایش نشاط بازنشستگان می شود.

 

سایت پایش1

فرستادن به ایمیل چاپ

معرفی سایت پایش

به نام خدا

سخن مدیر پورتال

بازنشستگی از جمله بزرگترین تغییرات زندگی شاغلین سازمانی محسوب می گردد، مرحله ی مهمی که با استخدام فرد رقم می خورد و فراز و نشیب های دوران اشتغال ماهیت انرا شکل می دهد. تجربه نشان داده زمانی که افراد درک روشنی از بازنشستگی داشته باشند بهتر می توانند از عهده تبعات آن بر آمده و مسائل روحی ، روانی و اقتصادی که اقتضای این دوران است را مدیریت نمایند . لذا انتظار معقولی است که سازمان ها همانگونه که برای تعالی کارکنان و سازمان خود برنامه ریزی می کنند برای این دوره نیز برنامه ریزی داشته باشند و سرمایه های انسانی خود را همچون دوران اشتغال از جنبه های مادی و معنوی مورد حمایت قرار دهند.. تحقیقات نشان می دهد بازنشستگان مستقل از دستگاهی که بازنشسته شده اند به لحاظ تعلقات روحی و وابستگی های سازمانی در آغاز بازنشستگی در معرض اثرات روانی ان قرار می گیرند برای بسیاری دوران بازنشستگی تهدید تلقی می شود.در مقابل افرادی وجود دارند که به لحاظ امادگی های جسمی و یا تخصصی به این دوران به عنوان فرصت نگاه می کنند و لذا بازنشستگی قبل از موعد را درخواست می نمایند.

 

ادامه مطلب...

گزارش جلسه یادمان گذشتگان

فرستادن به ایمیل چاپ

 

عصر سه شنبه        95/2/14 جلسه ایی بعنوان یادمان گذشتگان درخانه مهر سازمان بازنشستگی برگزار گردید دراین جلسه که بمنظور تقدیر ازاعضای هیات مدیر ه جامعه درادوار گذشته تشکیل شده بود.آعضای هیات مدیره کنونی جامعه بازنشستگان آموزش وپرورش، ضمن تشکر ازفعالیتهای مدعوین یاد وخاطره افرادی چون آقایان دادبین ،ایرانپور ،بهره مند که فوت نموده بودند گرامی داشته شد وازحضورآقایان سیستانی ،بحرینی،برهانی،نخعی، نمازیان، وخانم حجازی که درقبل عهده دار عضویت درهیات مدیره جامعه بودند تقدیر وتشکر شد.

 

 

ادامه مطلب...

نشست سرپرست با نک مهر ایران با هیات مدیره

فرستادن به ایمیل چاپ

صبح سه شنبه 95/2/14 جناب آقای هاشمی سرپرست بانک مهر ایران به همراه آقای میرزایی ریاست شعبه آزادی وهیات همراه برای تبریک روز معلم با هیات مدیره جامعه دراین مرکز حضور یافتند.

دراین نشست ضمن تبریک این روز مسولین محترم بانک آمادگی خویش را برای ارایه تسهیلات قرض الحسنه به بازنشستگان محترم اعلام داشتند.

تشکیل جلسه بمناسبت روز معلم

فرستادن به ایمیل چاپ

 

روز یکشنبه 12 اردیبهشت ماه مصادف با روز معلم ریاست محترم سازمان بازنشستگی  جناب آقای خادمی به همراه  روسای کانونهای بازنشستگی دیگر ادارات

اقایان جمشیدی جم ازکانون بازنشستگی برق وپناهپور ازکانون دانشگاه علوم پزشکی ،ایرانمنش ازدانشگاه شهید باهنر،والهی ازکانون کشوری 

جهت تبریک این روز به هیات مدیره جامعه دراین مرکز حضور یافتند .

 

ادامه مطلب...

گزارش جلسه

فرستادن به ایمیل چاپ

همایش نمایندگان کانونهای بازنشستگی سراسر استان کرمان روز یکشنبه 95/2/5 درمهمانسرای فرهنگیان برگزارشد.

دراین مراسم ابتدا  آیاتی چند ازکلام الله مجید توسط آقای بیرامی تلاوت گردید.بعد ازخیر مقدم آقای بصیر نیا رییس هیات مدیره جامعه، آقای خادمی به پرسشهای مدعوین پاسخ دادند .ازجمله مباحث مطروحه :-1-چندماه است که پرداخت حقوق توسط سازمان بازنشستگی کشوری انجام میشود وفیش هم صادر میگردد.-2- علت کم شدن حقوق مربوط به فروردین ماه کسر شدن بیمه عمر وتکمیلی بوده است که بیمه عمر دوبار کسر گردیده وبرگشت خواهد خورد.

-3-تورهای مسافرتی یارانه دار امسال سه عدد گشته ومبلغ آن 300هزار تومان گردیده است.......

دربرنامه بعدی مدیر کل محترم آموزش وپرورش استان کرمان آقای  دکتر محسن بیگی درقسمتی ازصحبنهای خویش فرمودند:بازنشستگان سرمایه های مهم اجتماعی هستند که مورد غفلت قرار گرفته اند وما درجلسات متفاوت سعی درمطرح نمودن این امر داشته باشیم وامیدداریم که مشکلات مربوط به این قشر فرهیخته هرچه زودتر مرتفع گردد.

ضمنا آقای زمانی فرد مسول بیمه آتیه سازان حافظ درارتباط با بیمه تکمیلی توضیحاتی دادندواعلام نمودند که این بیمه یک کارگزار است نه بیمه گزار بنابراین مسول کبودها این بیمه نمیباشد.

دربخش بعد آقای حسن زاده مدیر عامل شرکت سحاب ومسول نمایندگی صندوق ذخیره گزارشی ازکارکرد خویش ارایه دادند.

سپس آقای میرزایی ازبانک قرض الحسنه مهر درموردطرح جدید وام قرض الحسنه ازکانال این بانک شرح مبسوطی ارایه کردند.

پس ازآن سخنرانی آقای اسماعیلی مدیر کل تعاون ،کار ورفاه اجتماعی انجام شد .وتفاهم نامه همکاری جامعه با اداره کل تعاون درمورد آموزش مهارتی وکارآفرینی برای فرزندان بازنشستگان امضاء گردید.

آقای محمدی ریاست تعاون اداره کل نیز طی سخنانی به دومسیله زیر اشاره کردند:1-عزیزان بازنشسته سعی کنند دربیمه عمر ومکمل باقی بمانند.2- دررابطه با وام سعی

میشود برای افرادی که جزو بیماران خاص میباشند همکاری شود.

درقسمت بعدی آقای جعفری استاد دانشگاه ومسول مرکز مشاوره فناوریهای صنعتی ماهان درارتباط با کارآفرینی وبخصوص کار تراش سنگهای قیمتی سخنرانی نمودند.

درپایان آقای بصیرنیا ضمن ارایه گزارش نشست مسولین کانونهای سراسر کشور دردزفول درهفته گذشته به ارایه راهکارهایی جهت فعالیت بیشتر کانونها ونیز ارایه گزارش عملکرد جامعه پرداختند.

 

 

ادامه مطلب...

کارت‌های اعتباری خرید کالا تنها مختص بازنشستگان است

فرستادن به ایمیل چاپ


کارت‌های اعتباری خرید کالا تنها مختص بازنشستگان است

بازنشستگان کشوري که حقوق خود را از بانک صادرات دريافت مي‌کنند، تنها از طريق مراجعه به سايت اين بانک مي‌توانند براي ثبت نام کارت اعتباري خريد کالاي بادوام ايراني اقدام نمايند.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل صندوق بازنشستگي کشوري، حسن حاج قربان مدير امور استان‌هاي صندوق با بيان اين مطلب گفت: بازنشستگان ارجمند پس از مراجعه به سايت بانک صادرات به نشاني www.bsi.ir مي‌توانند اطلاعات خود را ثبت نمايند و بانک صادرات پس از بررسي اطلاعات آنان و ميزان مبلغ تسهيلات براي ارائه کارت اعتباري خريد کالاي ايراني اقدام خواهد نمود.

وي افزود: بانک صادرات پس از گذشت ۲۴ ساعت در تهران و حدود ۷۲ ساعت در شهرستان‌ها نسبت به صدور کارت اعتباري هر شخص بازنشسته اقدام مي‌نمايد. در همين حال بازنشستگان ارجمندي که حائز دريافت کارت هستند، پس از طي مراحل ثبت نام و دريافت پيامک بانک با در دست داشتن مدارک شناسايي به شعب منتخب خود مراجعه و کارت اعتباري را دريافت مي‌نمايند.

 

 

ادامه مطلب...

صفحه 11 از 94