حمایت جدی صندوق بازنشستگی کشوری از طرح های فرهنگی و ورزشی بازنشستگان

فرستادن به ایمیل چاپ

حمایت جدی صندوق بازنشستگی کشوری از طرح های فرهنگی و ورزشی بازنشستگان

دومين جشنواره ورزشي بازنشستگان با حضور مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري، مديرکل تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش، تعدادي از مسوولان و بيش از ۸۰۰ ورزشکار بازنشسته امروز (سه شنبه) آغاز شد.

به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، در مراسم افتتاحيه دومين جشنواره ورزشي بازنشستگان که در سالن فدراسيون تنيس روي ميز جمهوري اسلامي ايران برگزار شد، دکتر محمود اسلاميان مديرعامل صندوق بازنشستگي کشوري با تاکيد بر اينکه دوران بازنشستگي آغازي در زندگي انسان محسوب مي شود، گفت: خداوند، عظمت هاي بسياري را خلق کرده اما آنجا که به انسان مي رسد مي فرمايد که «فتبارک الله احسن الخالقين». بنابراين اين انسان قدرتي دارد که در هر شرايطي مي تواند خود را بازيابد و دوره جديدي را آغاز کند.

 

 


اسلاميان با بيان اينکه صندوق بازنشستگي کشوري از هر طرح که مايه نشاط و سلامت بازنشستگان شود، حمايت جدي مي کند، اظهار داشت: ما از هر اقدام و طرح اجتماعي، فرهنگي و ورزشي در جهت پويايي و نشاط بازنشستگان عزيز حمايت و پشتيباني مي کنيم.

وي افزود: در صندوق بازنشستگي جمعيت بزرگي از فرهيختگان کشور حضور دارند و اين سازمان يک گنج واقعي است و اين براي ما بسيار با اهميت است.

حسين بابويي، مديرکل تربيت بدني وزارت آموزش و پرورش نيز در سخناني اظهار داشت: امروز همه دستگاه ها سرمايه هاي اصلي خود را منابع انساني مي دانند و ساير منابع مثل اموال و درآمدها پايين تر از آن قرار دارند. بنابراين آنچه که اهميت دارد منابع انساني است که مغز متفکر سازمان محسوب مي شوند و بايد به آن توجه جدي شود.

به گفته وي، اجراي جشنواره هاي ورزشي بازنشستگان، بهانه اي براي گردهم آمدن بازنشستگان، کمک به روحيه نشاط و سلامتي اين عزيزان و در نهايت تبادل تجربه ها است که سازمان ها مي توانند از آن بهره مند شوند.

عباس رشيدي، مديرکل امور فرهنگي و اجتماعي صندوق بازنشستگي کشوري نيز در اين مراسم، با نقل حديثي از پيامبر گرامي اسلام (ص) گفت: نيکويي در کودکي، نشاط جواني و وقار پيري سه ويژگي است که شخصيت انسان کامل را مي سازد و خوشبختانه سالمندان و بازنشستگان ارجمند از هر سه ويژگي بهره مند شده اند.

رشيدي تصريح کرد: در حال حاضر بيش از يک هزار ميليارد تومان هزينه بيمه تکميلي بازنشستگان مي شود که ورزش و اجراي جشنواره هاي ورزشي مي تواند به سلامتي بيشتر اين عزيزان و کاهش هزينه هاي درماني کمک نمايد.

رئيس اداره بازنشستگي و موظفين آموزش و پرورش شهر تهران نيز با قدرداني از تلاش هاي صورت گرفته براي برگزاري اين جشنواره ورزشي، يادآور شد: اداره بازنشستگي شهر تهران با بيش از ۱۲۰ هزار بازنشسته، به عنوان بزرگترين اداره بازنشستگي استان و حتي کشور محسوب مي شود که در آن پنج کميته مختلف برنامه ها و فعاليت هايي را براي عزيزان بازنشسته انجام مي دهند.

غلامرضا اسماعيلي تصريح کرد: کميته هاي فرهنگي و هنري، تربيت بدني و صنايع دستي از جمله کميته هايي است که براي بازنشستگان برنامه دارد و اين عزيزان مي توانند بر اساس علاقه خود در هر يک از کميته ها ثبت نام و مشغول فعاليت شوند.

اسماعيلي تصريح کرد: بايد برنامه هاي آموزشي مختلف و برنامه ريزي شده اي براي شاغلين سازمان ها که در آستانه بازنشستگي قرار دارند اجرا شود تا اين عزيزان پس از ورود به دوره بازنشستگي دچار آسيب هاي روحي و يا جسمي بيشتري نشوند. به هر حال بازنشستگان، گنج هاي پنهان ادارات و سازمان ها هستند که ۳۰ سال تجربه و تلاش را همراه خود دارند و بايد از اين ظرفيت به درستي استفاده کرد.

در ادامه اين مراسم، ابراهيم بياتاني، مسوول برگزاري دومين جشنواره ورزشي بازنشستگان، با اشاره به اينکه تعداد شرکت کنندگان در اين دوره از مسابقات در مقايسه با دوره قبل، چهار برابر شده است، گفت: در اين دوره ۸۰۰ نفر ورزشکار بازنشسته شرکت کرده اند که يک رکورد بي سابقه حتي در کشور محسوب مي شود.

وي اضافه کرد: در اين دوره، مسابقات تيراندازي نيز اضافه شده و قرار است بر اساس برنامه ريزي ها در سال آينده تعداد رشته هاي ورزشي به هشت رشته افزايش يابد.

بياتاني با بيان اينکه تدوين اساسنامه جامع و کلي ورزشي بازنشستگان يکي از کارهاي ارزشمند در اين حوزه بوده است، گفت: در صورت تصويب و نهايي شدن اين اساسنامه مي توان ورزش بازنشستگان را در قالب يک کار سيتمي، منظم و با برنامه ريزي اداره کرد.

دومين جشنواره ورزشي بازنشستگان از امروز (سه شنبه) تا روز جمعه هفتم خردادماه ۹۵ به مدت چهار روز در رشته هاي ورزشي تنيس روي ميز، تيراندازي، شطرنج و دارت در دو گروه آقايان و بانوان برگزار مي شود.