موزه آگیرا، بی نظیر ترین فعالیت فرهنگی و تاریخی آموزش و پرورش کشور است

فرستادن به ایمیل چاپ

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان :

موزه آگیرا، بی نظیر ترین فعالیت فرهنگی و تاریخی آموزش و پرورش کشور است

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور گفت: موزه آگیرا بخشی از فرهنگ مردم کرمان و بی نظیر ترین فعالیت فرهنگی و تاریخی آموزش و پرورش کشور است.

دکتر شهاب الدین غندالی در نخستین جشنواره آگیرا در مرکز پژوهش های علمی وآموزشی آموزش وپرورش استان کرمان گفت: دانش آموزان و نسل های آینده می توانند با مطالعه و تحقیق بر روی اسناد موجود در موزه آگیرا افق های علمی کشور به ویژه در آموزش و پرورش را گسترش دهند.

 

 

وی با بیان اینکه موزه آگیرا پشتوانه عظیم تحقیق و پژوهش در حوزه تعلیم و تربیت استان کرمان است، بر معرفی شناساندن این گنجینه عظیم به افراد جامعه تاکید کرد.

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اهمیت تحقیق و پژوهش در پیشبرد اهداف آموزشی و پرورشی کشور های مختلف جهان، خاطر نشان کرد: باید با پژوهش و تحقیق مسائل آموزشی کشور بررسی شود تا همراه با تحولات روز دنیا در امر تعلیم تربیت حرکت کنیم.

وی اظهار کرد: اگر با تحقیق و پژوهش فرصت ها و تهدیدهای آموزش و پرورش شناسایی شوند و براساس آن برنامه ریزی لازم صورت بگیرد دستیابی به اهداف آسان تر می شود.

مدیر کل اسبق آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: معلم برای انجام فرایند یاددهی و یادگیری به ابزار ویژه نیاز دارد و باید دانش خود را متناسب با فناوری روز دنیا بروز رسانی کند.

دکتر شهاب الدین غندالی با بیان اینکه مشکلات و گرفتاری های معیشتی معلمان مانع بروز رسانی و توانمندی آنها شده است،بر رفع مشکلات معیشتی معلمان به منظور کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی و پرورشی تاکید کرد.

وی اذعان داشت: جامعه ما پژوهش محور نیست و خودمان در اکثر موقعیت ها به مردم بی اعتمادی را القاء می کنیم.

مدیر کل اسبق آموزش و پرورش استان کرمان گفت: باید به گونه ای عمل کنیم تا مردم بدانند جامعه چشم ناظر دارد و امنیت در آن حاکم است.

مدیر عامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کشور خاطر نشان کرد: نیاز های جدید را باید با تحقیق و پژوهش شناسایی و در جامعه تعریف کنیم.

دکتر شهاب الدین غندالی تصریح کرد: اگر دانش آموزان توانمند شوند جامعه از توسعه بیشتری برخوردار خواهد شد و بسیاری از مشکلات اجتماعی موجود به حداقل می رسد و زندگی برای همه ی افراد لذت بخش تر می شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر محیط ناامن شود امکان زندگی وجود ندارد پس همه مردم باید در جهت ایجاد امنیت در کشور هزینه بپردازند.

غندالی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سودآوری و خدمات صندوق ذخیره فرهنگیان در دولت تدبیر و امید چشمگیر است و این صندوق خدمات گسترده ای از قبیل لیزینگ خودرو، کارت خرید رفاه، خدمات بیمه ای و گردشگری به فرهنگیان ارائه می کند.

وی به اجرای طرح استمرار عضویت بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان از مهر ماه ٩٤ اشاره کرد و گفت: دریافتی بازنشستگان فرهنگی سال ٩٤ از صندوق ذخیره فرهنگیان نسبت به سه سال اخیر سه برابر شده است.

در این جشنواره از شهاب الدین غندالی و محمد تقی زاده مدیران کل اسبق آموزش و پرورش استان کرمان به عنوان چهره های ماندگار در راه اندازی پژوهشسرای تعلیم و تربیت کرمان و موزه آگیرا تقدیر شد