آتیه صبا و Enso group تفاهم نامه همکاری امضا کردند

فرستادن به ایمیل چاپ

آتیه صبا و Enso group تفاهم نامه همکاری امضا کردند

طي يک نشست کاري شرکت سرمايه گذاري آتيه صبا با شرکت بين الملليEnso group چهار تفاهم نامه همکاري امضا کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل صندوق بازنشستگي کشوري به نقل از آتيه صبا، در اين نشست که با حضور دکتر احمدرضا نيک کار اصفهاني مديرعامل شرکت سرمايه گذاري آتيه صبا و ويني کومار مالو مديرعامل شرکت Enso group برگزار شد، چهار تفاهم‌نامه مشارکت و سرمايه‌گذاري در پروژه‌هاي «خريد و اجاره هواپيما»، «مشارکت در پروژه ساخت و تکميل آزادراه شرق سپاهان»، «ساخت مرکز تجارت بين الملل نفت ايران» و «ايجاد تاسيسات بندري در جزيره قشم» به امضا طرفين رسيد.

علاوه بر موارد فوق، ايجاد يک شرکت مشترک جهت شناخت و معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري در ايران به شرکت Enso در راستاي استفاده از پناسيل هاي آن شرکت در اجراي طرح ها و پروژه هاي زيربنايي در ايران، مورد توافق دوشرکت قرار گرفت.

 


گفتني است شرکت Enso group يکي از بزرگترين شرکتهاي بين المللي در هند است که در سال ۲۰۰۵فعاليت خود را با سرمايه گذاري دراجراي پروژه هاي نفتي و گازي آغاز کرد و پس از يک دهه فعاليت اکنون توانسته است در بخش هاي مختلف انرژي، بهداشت و درمان، فناوري هاي نو، املاک و مستغلات به فعاليت بپردازد.

اين شرکت درحال حاضر داراي ۱۰شرکت هاي تابعه بزرگ است و اجراي پروژه هاي مختلف را درکشورهاي کانادا، لندن، روسيه ، استراليا، گرجستان، نيجريه و سنگاپور در دست اقدام دارد. اين شرکت دارنده ۵۶۰۰کيلومتر مربع زمين گازي در روسيه، معادن سنگ آهن، مس و روي در آفريقاي جنوبي بوده و بزرگترين شرکت ارتباطات راه دور و بزرگترين مرکز پزشکي ودرماني در هند متعلق به اين گروه است.

ساخت بزرگترين شرکت طلاي دنيا با همکاري شرکت چاينا گلد به ارزش ۸۱ميليارد دلار، ايجاد تفريحي ترين جزيره دنيا با سرمايه گذاري مشترک کشورهند، روسيه و چين به ارزش ۲۵ ميليارد دلار، ساخت مترو Gurgaonدر بخش تجاري دهلي ازجمله پروژه هاي در دست اقدام Enso group است.