حضور موسسه در سی و سومین اجلاس روسای مناطق آموزش و پرورش کشور

فرستادن به ایمیل چاپ

حضور موسسه در سی و سومین اجلاس روسای مناطق آموزش و پرورش کشور

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در حاشیه برگزاری سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور اقدام به برپایی غرفه معرفی موسسه و ارتباط با فرهنگیان حاضر در اجلاس نمود.

به گزارش روابط عمومی موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، سی و سومین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور روز دوشنبه ١٨ تا ٢٠ مرداد ١٣٩٥ برگزار می شود.

 

 

 


در حاشیه این همایش، موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با برپایی یک غرفه به معرفی فعالیت های موسسه و ارتباط تنگاتنگ با مدیران و روسای آموزش و پرورش کشور می پردازد.

مدیران و کارشناسان موسسه و شرکت های تابعه با حضور در غرفه صندوق ذخیره فرهنگیان به پرسش های مدیران و روسای ادارات آموزش و پرورش کشور درباره فعالیت های موسسه و خدمات حین خدمت پاسخ می دهند.

آغاز اجلاس روسای آموزش و پرورش از١٨ مردادماه درسالن اجلاس سران

رئيس ستاد سي وسومين اجلاس روساي آموزش وپرورش مناطق كشور از آغاز اجلاس روسای آموزش و پرورش از١٨ مردادماه درسالن اجلاس سران خبرداد.

حجت الاسلام مصطفی ناصری زنجانی در نشست خبری پیرامون اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور اظهار كرد: سی و سومين اجلاس روسای آموزش و پرورش کشور با شعار «آموزش وپرورش كانون خلق دنياي آينده» از تاریخ ١٨ تا ٢٠ مرداد در سالن همايش هاي اجلاس سران برگزار می‌شود.

وی افزود: اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور یکی از یادگارهاي شهید رجایی است، این شهید وقتی در دولت نخست بعد از انقلاب وزیر آموزش و پرورش شد پیشنهاد داد روسای آموزش و پرورش در عرصه تعلیم و تربیت مشارکت داشته باشد چرا که آموزش و پرورش صرفا وزیر، معاون وزیر و مدیران کل ستادی نیست. بلکه مجموعه‌ای از مدیران کشور آموزش و پرورش را اداره می‌کنند بنابراین لازم است تا سالی یک بار کنار هم نشسته و راهبردها را تعیین کنند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش و رئیس سی و سومين اجلاس روسای آموزش و پرورش عنوان کرد: امسال سی و یکمین اجلاس روسای آموزش و پرورش برگزار می‌شود برگزاري این اجلاس به اوايل انقلاب اسلامي باز مي گردد و در بعضي مواقع باتوجه به تقارن تشكيل دولتها بازمان برگزاري اجلاس با وقفه مواجه بوده است، در این اجلاس راهبردهای مدنظر در عرصه تعلیم و تربیت مورد بحث قرار می‌گیرد و هدف ما تبیین خط مشی‌ها و اولویت‌های آموزش و پرورش است.

حجت الاسلام ناصری ادامه داد: تلاش می‌کنیم فرهنگيان در نقاط مختلف کشور در زمینه برنامه ریزی مشارکت داشته و نظرات خود را مطرح کنند و صف و ستاد را به گونه‌ای هماهنگ کنیم که جدا از هم نباشند در حقیقت اجلاس برای تقدير ازتلاش ها، تبيين برنامه هاي آموزش وپرورش دريك ساله باقي مانده ازدولت يازدهم و همچنين بیان نظرات مختلف و شنیدن آنهاست.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش افزود:‌ برنامه ويژه سی و سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش انتخاب يك رئيس منطقه برتر و تجربه برترمديريتي ازهراستان در بين روساي آموزش وپرورش مناطق كشور مي‌باشد.

رئيس ستاد سي وسومين اجلاس روساي آموزش وپرورش مناطق كشور عنوان کرد: امسال مانند سال گذشته در اجلاس روسای آموزش و پرورش کارگروها را نداريم، بلكه ادارات كل آموزش وپرورش را به ٦ قطب با دبيري يكي ازاستان هاانتخاب كرديم وآنها قبل از برگزاري اجلاس جلسات كارشناسي تشكيل داده اند و مقررشده تا نتايج این کارگروه توسط دبيران اين ٦ قطب ودرصحن اجلاس مطرح شود. تا نظرات مطرح شده را پس از جمع آوری و بررسی درشوراي معاونين به عنوان مصوبات آموزش وپرورش در طول سال عملیاتی ‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بیان کرد:‌ در سی و سومين اجلاس روسای آموزش و پرورش شخصیت‌های تراز اول کشور در طول سه روز برگزاری، سخنرانی کرده و نظرات خود در زمینه تعلیم و تربیت را بیان می‌کنند. سیاست‌های پنج گانه وزیر آموزش و پرورش نیز در اجلاس بررسی شده و روسای آموزش و پرورش مناطق مختلف کشور در خصوص اقداماتی که تاکنون در راستای این سیاست‌ها انجام داده‌اند و برنامه‌های آینده شان در این زمینه صحبت می‌کنند.

رئيس ستاد سي وسومين اجلاس روساي آموزش وپرورش مناطق كشور ادامه داد:‌ در اجلاس سي وسوم ٥ میزگرد درون سازماني و ٢ ميزگردبرون سازماني برگزار می‌شود که از ٢ میزگرد برون سازماني يكي مرتبط به كميسيون آموزش وتحقيقات مجلس و ديگري براي سازمان مديريت وبرنامه ريزي است.

وی در خصوص اینکه مصوبات اجلاس به چه صورتي در آموزش و پرورش عملیاتی خواهد شد، عنوان کرد:‌برای اجرای مصوبات اجلاس تصمیم گرفته‌ایم تا دبیرخانه اجلاس روسای آموزش و پرورش را فعال نگه داریم و مصوبات اجلاس را به شورای معاونان وزارتخانه می‌بریم تا اجرایی شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش درخصوص هزینه‌های اجلاس نیز گفت:‌ بودجه در نظر گرفته شده برای اجلاس امسال، ١٥ درصد بيش ازسال گذشته و قريب به ١٨ میلیارد ريال است که این رقم برای اجلاسی با حدود یک هزار شرکت کننده و ٣ روز زمان برگزاری، مبلغ زیادی نیست. تلاش کرده‌‌ایم تا از ریخت و پاش خودداری کرده و در هزینه‌های اجلاس صرفه جویی کنیم به گونه‌ای که از امکانات موجود آموزش و پرورش بهره ببریم یعنی مهمانان را در مراکز رفاهی وابسته به آموزش وپرورش مستقر کنیم تا هزینه زیادی صرف نشود.

حجت الاسلام ناصری اضافه کرد: ‌٧٥٨ رئیس منطقه و ناحیه و ١٣ مدیر عشایری در سی و سومين اجلاس روسای آموزش و پرورش حضور می‌یابند و تعداد خانم‌ها در پست‌های مدیریتی در مناطق به ١٨ نفر می‌رسد وسابقه خدمتي ٥٠ نفرازآنها بين ١٠ تا ٢٠ سال و ٥٥٦ نفر آنها بين ٢٠ تا٣٠ سال است.

رئيس ستاد سي وسومين اجلاس روساي آموزش وپرورش مناطق كشور بابيان اينكه ١٣٦ نفراز روساي مناطق براي اولين باردراجلاس روساي آموزش وپرورش مناطق كشور شركت مي‌كنند، تصريح كرد: قريب به ٨٠ درصد از روساي مناطق كمتر از ١٠ باردر اجلاس روسا شركت داشته اند