ادامه مذاکرات برای حضور پتروشیمی جم در بورس استانبول/ بورس لندن مقصد بعدی

فرستادن به ایمیل چاپ

ادامه مذاکرات برای حضور پتروشیمی جم در بورس استانبول/ بورس لندن مقصد بعدی

مديرعامل پتروشيمي جم از ادامه مذاکره براي عرضه ۱۵ درصد سهام اين پتروشيمي در بورس استانبول خبر داد و گفت: درصدد حضور در بورس لندن نيز هستيم.

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل صندوق بازنشستگي کشوري، به نقل از پتروشيمي جم، سيدحسين ميرافضلي، با اشاره به تلاش پتروشيمي جم براي حضور در بورس استانبول و عرضه ۱۵ درصدي سهام اين مجتمع پتروشيمي، اظهار داشت: چندي پيش با حضور مديرعامل و معاون سرمايه گذاري و امور اقتصادي صندوق بازنشستگي کشوري در سفر به استانبول، مذاکرات جامعي براي عرضه بخشي از سهام پتروشيمي جم در بورس استانبول انجام شد و اکنون نيز به طور جدي حضور در اين بورس در حال پيگيري است.


 


ميرافضلي با بيان اينکه پتروشيمي جم علاوه بر بورس استانبول، به دنبال حضور در بورس لندن نيز هست، گفت: براي عملياتي شدن اين موضوع نياز به زيرساخت هايي است که اميد مي رود با برنامه ريزي هاي انجام شده، در آينده نزديک، سهام پتروشيمي جم به سهامي با ارزش در بورس هاي بين المللي تبديل شود.

مديرعامل پتروشيمي جم تصريح کرد: براي حضور در بورس لندن، نياز است تا موسسات حسابرسي بين المللي در ايران حضور يافته و عمليات حسابرسي پتروشيمي جم را انجام دهند.

ميرافضلي ادامه داد: تلاش مي کنيم تا قراردادهاي لازم براي انعقاد با موسسه هاي حسابرسي تراز اول جهان، هرچه سريعتر تهيه شود.