نهایی شدن قرارداد ساخت مخازن نفتی با همکاری ماشین سازی اراک و شرکت های چینی

فرستادن به ایمیل چاپ

نهایی شدن قرارداد ساخت مخازن نفتی با همکاری ماشین سازی اراک و شرکت های چینی

با حضور معاون مالی، اداری و سرمایه گذاری موسسه و همچنین مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک در نشستی با هیات اقتصادی چینی، قرارداد ساخت مخازن نفتی با همکاری مشترک ماشین سازی اراک و شرکت فلزساز چینی را نهایی کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل موسسه، محمد تقی زاده معاون مالی، اداری و سرمایه گذاری موسسه در این نشست با اشاره به حمایت طرف های چینی در دوران تحریم گفت: امیدوارم که قرارداد همکاری ماشین سازی اراک با شرکت چینی سرآغاز فصل تازه ای از همکاری های دو کشور و به ویژه مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های چینی باشد.

تقی زاده افزود: هیات اقتصادی چینی در سفر خود و در جریان بازدید از شرکت ماشین سازی اراک و سایت ایجاد مخازن نفتی در جزیره قشم و همچنین موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان با بخشی از قابلیت ها و توانمندی های صندوق آشنا شدند.

 

 


وی تصریح کرد: موسسه بیش از ٢٢ شرکت را به طور مستقیم مدیریت می کند که شرکت ماشین سازی اراک صرفا یکی از شرکت های این مجموعه است و شرکت های بزرگتر و مهم تری در حوزه ساختمان، پتروشیمی، انرژی و بانکی داریم.

معاون مالی، اداری و سرمایه گذاری موسسه همچنین تاکید کرد: ظرفیت های زیادی برای همکاری با طرف های چینی وجود دارد که می توانیم از آن بهره ببریم با این حال امیدواریم پروژه ساخت مخازن نفتی در جزیره قشم در اسرع وقت وارد مرحله عملیاتی شود.

درادامه این نشست مدیرعامل شرکت جین گنگ که قرارداد ساخت این مخازن نفتی را با شرکت ماشین سازی اراک بسته است، گفت: صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از نهادهای اقتصادی بسیار مهم محسوب می شود زیرا در زمینه تقویت توان معیشتی جامعه آموزش و پرورش فعالیت دارد که آینده یک کشور را می سازد.

وی افزود: با توجه به بازدیدهایی که از شرکت ها و مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان داشتیم، به توانمندی های این مجموعه عظیم پی بردیم و خوشحالیم که با چنین نهاد بزرگی همکاری می کنیم.

رییس هیات اقتصادی چینی با اشاره به رفع شدن تحریم های بین المللی علیه ایران گفت: فضای تازه ای برای همکاری ایجاد شده است و شرکن جین گنگ برای نخستین بار در ایران اقدام به اجرای پروژه ای در این سطح از اهمیت و عظمت کرده است.

وی با اشاره به حوزه فعالیت متنوع این شرکت تصریح کرد: پروژه مخازن نفتی قشم را یکی از شرکت های فلزساز مجموعه ما انجام می دهد که سابقه انجام پروژه استادیوم آشیانه پرنده المپیک ٢٠٠٨ چین را دارد. بنابراین تلاش می کنیم پروژه مخازن نفتی را با جدیت کامل و موفقیت به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت جین گنگ با اشاره به بازدید از شرکت ماشین سازی اراک و سایت ایجاد مخازن نفتی در قشم و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بیان داشت: برای ما آشکار شد که با یک مجموعه بسیار مهم و توانمند در حال همکاری هستیم و این امر باعث می شود در سایر حوزه ها نیز به همکاری های بیشتر دست بزنیم.

در این نشست همچنین کلاکی مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک با اشاره به اینکه ماشین سازی اراک از حمایت کامل موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برخوردار است گفت: ما در زمینه اجرای این پروژه بسیار جدی هستیم زیرا موفقیت پروژه مخازن نفتی قشم هم برای ماشین سازی اراک و هم برای کشور بسیار مهم است.

مدیران ارشد شرکت ژنگ روم به عنوان شرکت همکار در قرارداد اجاره مخازن نفتی نیز در این نشست حضور داشتند. بر اساس قرارداد فیمابین، شرکت ژنگ روم پس از تکمیل ساخت مخازن نفتی، این مخازن را برای ١٠ سال اجاره خواهد کرد که قابل تمدید است.