هجمه اخیر به صندوق ذخیره فرهنگیان، سنگ اندازی در مسیر ارتقای وضعیت معیشتی معلمان است

فرستادن به ایمیل چاپ

دکتر بطحایی در جمع معاونان مالی وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان استانی موسسه :

هجمه اخیر به صندوق ذخیره فرهنگیان، سنگ اندازی در مسیر ارتقای وضعیت معیشتی معلمان است

دکتر بطحایی معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تلاش های صورت گرفته در مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان برای بهبود وضعیت معیشتی و رفاه فرهنگیان در سه سال اخیر گفت: حرکت در مسیر بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان نیاز به پشتکار دارد زیرا همیشه سنگ اندازی می شود که نمونه آن هجمه به صندوق ذخیره فرهنگیان است.

دکتر بطحایی روز چهارشنبه ١٧ شهریور ١٣٩٥ در جمع معاونان مالی آموزش و پرورش و نمایندگان استانی موسسه در سالن همایش های صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: رفاه فرهنگیان یکی از اولویت های وزارتخانه است و دکتر فانی وزیر محترم آموزش و پرورش نیز بر این مهم تاکید دارند.

 


وی افزود: بر اساس تصمیم گیری وزارتخانه، مقرر شده که کلیه فعالیت ها و تلاش ها در راستای ارائه خدمات رفاهی به معلمان و کارکنان آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های صندوق ذخیره فرهنگیان انجام شود.

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش بیان داشت: برای دستیابی به این مهم و تحقق ارائه خدمات مناسب به فرهنگیان یک شرکت به نام سرمایه گذاری اقتصاد و رفاه فرهنگیان شکل گرفت و در طول یکسال اخیر اقدامات زیربنایی و مناسبی انجام شده است.

وی یادآور شد: با پشتوانه صندوق ذخیره فرهنگیان می توان به آینده اقتصاد آموزش و پرورش امیدوار بود.

دکتر بطحایی خطاب به مدیران حاضر در جلسه گفت: در سطح منطقه و مدرسه اطمینان بدهید که منابع حاصل از این برنامه ها و ارزش افزوده پروژه های استان ها و مناطق به طور اختصاصی به مناطق مربوطه بر می گردد و هیچ نهادی حق ندارد ریالی از آن را صرف کارهای دیگر کند.

وی افزود: باز کردن مسیر فعالیت اقتصادی وظیفه ما و صندوق ذخیره فرهنگیان است اما ادامه مسیر وظیفه معاونین مالی آموزش و پرورش و نمایندگان استانی صندوق است.

دکتر بطحایی اطمینان خاطر داد که تا پایان امسال چندین پروژه رفاهی و خدماتی مختص فرهنگیان در سراسر کشور افتتاح می شود.

عباس کاظمی آشتیانی مدیر عامل شرکت اقتصاد و رفاه فرهنگیان نیز گفت: شرکت اقتصاد و رفاه فرهنگیان با استفاده از ظرفیت های اموزش و پرورش و موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان می تواند تحولی جدی در وضعیت رفاهی معلمان ایجاد کند و تاکنون نیز اقدامات خوبی داشته و فرهنگیان شاهد به ثمر نشستن این فعالیت ها هستند.

منصور مجاوری مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش نیز به همکاری های بی سابقه وزارتخانه و موسسه اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت های صندوق ذخیره فرهنگیان می تواند وضعیت ارائه خدمات رفاهی به معلمان را متحول کند.

وی تصریح کرد: هجمه های اخیر به صندوق ذخیره فرهنگیان نه تنها در راستای منافع فرهنگیان نیست بلکه دقیقا به ضرر آنها عمل می کند.

مجاوری افزود: ما نباید پول های خود را به بیمه های غیر از بیمه معلم بدهیم بلکه باید از بیمه عامل خود که ٦٠ درصد آن متعلق به صندوق ذخیره فرهنگیان است، حمایت کنیم.

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش همچنین تاکید کرد: همدلی معلمان قدرت چانه زنی آنها برای دریافت تسهیلات و خدمات را بالا می برد.

وی با اشاره به لزوم حمایت تمامی معلمان از داشته ها و نهادهای متعلق به آموزش و پرورش گفت: باید سرمایه های خرد را به اقتصاد کلان تبدیل کنیم و این از طریق حمایت از موسساتی مانند صندوق ذخیره فرهنگیان و شرکت های تابعه آن امکان پذیر است.

ابراهیم تحسیری مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به رشد بی سابقه استفاده فرهنگیان از خدمات بیمه ای بیمه معلم گفت: در یک سال گدشته ٥٤٨ هزار بیمه نامه خودرو برای فرهنگیان از سوی بیمه معلم صادر شده که یک رکورد محسوب می شود.

وی افزود: بیمه معلم ٢٨ میلیارد تومان غرامت به فرهنگیانی پرداخت کرده که از خدمات این بیمه استفاده کرده اند.

تحسیری همچنین گفت: ٧٢ درصد از فرهنگیان از خدمات بیمه معلم رضایت داشته اند.

وی تصریح کرد: اخیرا به یک دانش آموز اصفهانی یک میلیارد ریال غرامت حوادث دانش آموزی پرداخت کرده ایم.

مدیرعامل بیمه معلم با اشاره به مزیت های طرح ١٠٠ گفت: این طرح مزایای بسیاری دارد که کمترین آن دریافت حقوق ماهیانه مکمل در زمان بازنشستگی است. همچنین فرهنگیان از تخفیف های ویژه بیمه ای بیمه معلم برخوردار می شوند.